DSC02151.JPG
0Y0A1387.JPG

Istanbul Indoor Cup

Kapalı Alanda Hedefini Bul!


Bina içerisinde haritanızı kullanarak hedeflere ulaşmak için koşturmaya hazır mısınız? Yılda bir kez düzenlediğimiz Istanbul Indor Cup ile keyifli bir deneyim sizleri bekliyor. Nişantaşı Üniversitesi Maslak Kampüsünde üç katlı bina içerisinde oryantiring etkinliğimize bekliyoruz.

Program

25.11.22 16:00-20:00 Kayıt ve Kit Alımı

25.11.22 19:45-20:00 Brief

25.11.22 20:00-21:00 Parkur Başlangıcı

25.11.22 21:30-21:45 Ödül Töreni

Kayıtlar
Başvurular online olarak alınmaktadır. Başvurular bireysel olarak alınmakla birlikte tasnif bireysel ve takım olarak yapılmaktadır. Deneyimi olmayan katılımcılar teknik zorluğu olmayan parkurlar hazırlanmaktadır. Yarış için sınırlı sayıda katılım alınacaktır. Kontenjan dolduğu anda online kayıtlar kapanacaktır.

YARIŞ EKRANI

Önemli Tarihler ve Bilgiler

Karanlık yağmur ormanları yolu

KAYIT

Normal Kayıt 100TL 17.11.22'e kadar

Geç Kayıt 150TL 24.11.22'e kadar

BÜLTENLER
Bülten 1,2,3 (25.11.22'de yayınlanacak)

Karanlık yağmur ormanları yolu

ÇIKIŞ LİSTELERİ
25.11.2022'de Yayınlanacak


 

Karanlık yağmur ormanları yolu

SONUÇLAR

Bireysel
Ara Zamanlar | Genel Sonuçla

Takım

Ara Zamanlar | Genel Sonuçlar

Ulaşım

Etkinlik İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacaktır. Etkinlik alanına Maslak'tan toplu ulaşım kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı adres ve gps koordinatları haritada paylaşılmaktadır.

Parkur

Oryantiring harita kullanıalrak hedeflerin sırayla bulunmasının amaçlandığı spordur. Hedefler turuncu-beyaz bayraklardır ve bir metre yüksekliğinde görülür biçimde konumlandırılmaktadır. Sporcuların haritalarında yer alan hedeflere sırayla ulaşarak çiplerini hedeflerde bulunan ünitelere okutmaları gerekmektedir. Her katılımcı kendi yaş ve deneyimine göre farklı parkur zorluğu ile karşılaşır. Parkur ayrıntıları olan toplam hedef sayısı ve mesafesi etkinlik öncesi paylaşılır.

Etkinlik üniversite binası içerisinde toplamda üç kat kullanılarak gerçekleştirilecektir. Katlar arasında merdiven geçişleri yer almaktadır. Parkur tamamen kapalı alanda olup bazı bölgelerde aydınlatmalar kapalı olacaktır. Katılımcıların kafa veya el feneri kullanmaları önerilir.

Chip Kullanımı
Chip Kullanımı

Her katılımcıya birer chip verilecektir ve bu chip kullanılarak hedef noktalarına erişme zamanınız tespit edilecektir.

press to zoom
Min 6 Yaş
Min 6 Yaş

Parkur küçük yaşta katılımcılara uygundur. 6 yaştan daha küçük katılımcılar ebeveynleri ile birlikte parkura çıkabilir.

press to zoom
Harita Okuma
Harita Okuma

Oryantiring haritası özel bir harita standartına sahiptir ve uluslararası kurallara göre çizilmektedir. Etkinlik öncesi kampüsün örnek haritaları duyuru panolarına asılacaktadır. Kapalı alan haritaları orman haritaları ile kıyaslandığında oldukça kolaydır.

press to zoom
Parkur Zemini
Parkur Zemini

Parkurun tamamı kapalı alan ve sert zeminden oluşmaktadır. Bu sebeple hafif ve rahat koşu ayakkabısı kullanmanızı tavsiye ederiz.

press to zoom
Hedefler
Hedefler

Hedefler turuncu-beyaz renkte görülür biçimde asılı olacaktır. Her hedefin farklı bir kontrol numarası bulunmaktadır. Gördüğünüz her hedef sizin olmayabilir.

press to zoom
Başlama ve Bitiş
Başlama ve Bitiş

Her katılımcı farklı bir zamanda start alır böylece katılımcılar birbirini takip edemez. Parkur süresi başlangıç ile bitiş arasında geçen zamandır. Hedeflere doğru sırayla ve eksiksiz erişilmesi gerektiğini hatırlatırız.

press to zoom
DSC03746_edited
DSC03746_edited

press to zoom
arnavutköy_foto
arnavutköy_foto

press to zoom
DSC03873
DSC03873

press to zoom
DSC03746_edited
DSC03746_edited

press to zoom
1/12

Kayıt

arrow&v
arrow&v